fbpx

על הצמיחה הכלכלית בפולין

על הצמיחה הכלכלית בפולין

poland-economic-growth

לאורך השנים האחרונות לא ניתן לפספס את הצמיחה הכלכלית המתרחשת בפולין. המדינה המזרח אירופית הצטרפה בשנת 2004 לאיחוד האירופי ובנוסף מתקיימים בה תהליכים פנים מדינתיים רחבים ומגוונים – וכל אלה תורמים לכלכלה שלה, בה ניכרת צמיחה עקבית ויציבה. לצד הפריחה הכללית של הכלכלה הפולנית, דווקא שוק הנדל"ן שלה התאפיין לאורך השנים בצמיחה איטית יחסית; המחירים אמנם עולים באופן עקבי ונבנות דירות חדשות, אולם היקף הגידול בשוק הנדל"ן מצומצם ואינו משתווה לשיפור שחל ביתר ענפיה של הכלכלה המקומית.

אולם הממשלה הפולנית החליטה לשנות את המצב, ובשנים האחרונות היא שמה לה למטרה לשפר את מצבו של שוק הנדל"ן המקומי ולעודד את הצמיחה שלו. היא עושה זאת על ידי אמצעים שונים אשר מטרתם להגדיל את הביקוש לרכישת נכסי נדל"ן. בנוסף לפעולות אקטיביות אלו של הממשלה, מתרחשים בפולין תהליכים נוספים אשר מעודדים גם הם את הביקוש לרכישת דירות, בהם גידול בשכר הריאלי וירידה בשיעורי האבטלה. עקב צמיחה זו בביקוש, בשנים האחרונות רושמים מחיריהם של נכסי נדל"ן בפולין עלייה דרמטית, אשר לפי הצפי אמורה אף להתמיד. לא מפתיע, אם כך, שמשקיעים רבים, ובהם אף ישראלים, בוחרים להשקיע ברכישת נכסי נדל"ן בפולין, אשר עתידים לפי התחזיות להניב רווחים משמעותיים; נראה כי מדובר בחלון הזדמנויות שלא כדאי לפספס.

 

יתרונות ההשקעה בנכסי נדל"ן בפולין

אם כן, להשקעה בנכסי נדל"ן בפולין יש מספר יתרונות משמעותיים. הראשון הוא כמובן המחירים; לאור העובדה שלאורך תקופה ארוכה היה שוק הנדל"ן בפולין מצוי בקיפאון, מחירי הנכסים אינם גבוהים, ובהחלט ניתן להשיג בפולין נכסים שווים להשקעה גם ללא הון עצמי משמעותי מאוד. לעומת זאת, התשואה שאמורים הנכסים להניב גבוהה, בשל הביקוש ההולך וגדל לנכסים. יתרון נוסף הוא יציבותה של הכלכלה הפולנית, אשר נעשית חזקה יותר עם השנים והופכת את ההשקעה לבטוחה יותר. כמו כן, ראוי לציין לחיוב את המטבע המקומי, שכן על אף הצטרפותה של פולין לאיחוד האירופי היא משתמשת עדיין במטבע המסורתי שלה, זלוטי, שנמוך מהיורו ואף מהשקל.

יתרון משמעותי נוסף הוא מדיניות המיסוי הפולנית, אשר נחשבת ידידותית למדי עבור המשקיעים. המשקיעים הישראלים אף נהנים מהטבות נוספות, שכן לפני מספר שנים חתמה ישראל עם פולין על אמנת כפל מס, שמבטיחה למשקיעים הגנה מפני מיסוי כפול. בנוסף, חשוב שלא לשכוח כי פולין נמצאת במרחק מספר שעות טיסה בודדות מישראל וניתן להשיג אליה טיסות במחירים נוחים במיוחד, עד כדי כמה עשרות דולרים בלבד. אין ספק כי עובדה זו הופכת את הנכסים לנגישים יותר עבור המשקיעים הישראלים, ומקלה על כלל התהליך.

 

היכן מומלץ לרכוש נכסים להשקעה

כיום, מרבית המשקיעים בנכסי נדל"ן בפולין מתמקדים בערים הגדולות שבמדינה. ורשה, עיר הבירה, נמצאת כמובן ברשימת הערים המומלצות ביותר להשקעה. נוסף על התיירים הרבים שמגיעים לבקר בה מדי שנה, בוורשה מתגוררים לא מעט צעירים אשר עובדים ולומדים בה, ומהווים קהל יעד מרכזי מבחינת המשקיעים בדירות להשכרה.

מחירי הנכסים בוורשה אמנם גבוהים יותר מאשר בערים אחרות במדינה, אולם גם התשואה שהם מניבים גבוהה יותר, ואמורה לעלות עם הביקוש שכן לוורשה, בדומה לערים גדולות אחרות בעולם, אין יותר מדי שטחים פנויים להמשיך ולבנות בהם. ערים נוספות אשר נחשבות ליעדים אטרקטיביים להשקעה הן קראקוב וורוצלב, בהן מתגוררות קהילות גדולות של סטודנטים. על מנת למצוא את הנכסים המתאימים והמשתלמים ביותר, מומלץ לשכור את שירותיהן של חברות מקצועיות כמו "פולין אינבסט", אשר מתמחות בתחום הנדל"ן בפולין ויכולות לסייע לאורך כל התהליך.

 

מעוניין לשמוע על השקעות נדל"ן בפורטוגל? ממליצים להכנס ל-"פורטגל ישראל">>> השקעות נדל"ן בפורטוגל

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​