fbpx

נדל"ן מסחרי בפולין

נדל"ן מסחרי בפולין

poland-commercial-real-estate

נתונים מהשנים האחרונות מעידים על ביקוש עולה בכל הנוגע לנדל"ן מסחרי בפולין, ונראה כי מספר סיבות עיקריות הובילו לכך. הראשונה היא ככל הנראה עזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי, אשר הוביל חברות בינלאומיות רבות לחפש יעדים חלופיים למקם בהם את משרדיהם; הכלכלה המשגשגת והיציבה בפולין אף היא מהווה מקור משיכה; וכך גם עלויות התפעול הנמוכות יחסית למדינות מערב אירופיות, לדוגמה מבחינת עלויות השכירות. האזור וולה, אשר ממוקם במערב הבירה הפולנית, ורשה, מהווה דוגמה מצוינת לביקוש הגדל לנדל"ן מסחרי בפולין. באזור זה ישנה צפיפות אוכלוסין של כ-7,500 נפש לקמ"ר, נתון שממנו ניתן להסיק על הפופולאריות שלו. יותר ויותר חברות ענק מוכרות, כמו סמסונג וגולדמן סאקס, שוכרות בוולה חללי משרדים ואף מעבירות את העובדים שלהן להתגורר באזור, אשר מוקמים בו עוד ועוד בנייני מגורים על מנת לעמוד בביקוש הרב.

נראה, אם כן, כי הנדל"ן המסחרי בפולין נתפס כיום בקרב חברות כאופציה איכותית, ויש המעריכים כי לאורך השנים הקרובות הביקוש רק ילך ויגדל. אם כך, ניתן לשער כי נכסי נדל"ן מסחרי בפולין הממוקמים באזורים המבוקשים יניבו בשנים האחרונות תשואה גבוהה, הן מבחינת השווי שלהם והן מבחינת גובה דמי השכירות, וכי השקעה בנדל"ן מסחרי בפולין בשנים הקרובות בהחלט יכולה להיות החלטה נכונה. כך גם לגבי השקעה בנכסי נדל"ן בפולין המיועדים למגורים, בשל העובדים שמגיעים להתגורר בפולין ובכך מעלים את הביקוש לדירות.

 

תהליכים בשוק הנדל"ן בפולין

נוסף על הפופולאריות הגוברת של פולין בשוק הנדל"ן המסחרי, בשנים האחרונות ניכרת גם עלייה בתשואה של נכסי נדל"ן בפולין למגורים. לפני מספר שנים יזמה ממשלת פולין תכניות שונות אשר מטרתן להעלות את הביקוש לנדל"ן לצורך מגורים, לאחר שנים בהן הכלכלה המקומית הולכת ומתפתחת ואילו שוק הנדל"ן נותר רדום. בעקבות זאת, מחיריהם של נכסי נדל"ן בפולין רושמים בשנים האחרונות עליה משמעותית ועקבית. בערים הגדולות, כמו ורשה, קראקוב, לודז' וורוצלב נראה כי מי שבוחר להשקיע בנכסי נדל"ן למגורים, יכול לרכוש נכסים במחירים נמוכים למדי וליהנות מתשואה גבוהה יחסית, שהצפי הוא שתמשיך לעלות.

 

אזורים מומלצים לרכישת נדל"ן בפולין

נוסף על האזורים התעשייתיים בוורשה, כמו וולה המככבת בשוק הנדל"ן המסחרי, ורשה מהווה גם יעד פופולארי להשקעה בדירות למגורים. העיר המפותחת מושכת אליה צעירים רבים מכל רחבי פולין אשר מגיעים ללמוד ולעבוד בה, ובכך מעלים את הביקוש לדירות שכורות. בוורשה הדירות יקרות אמנם ביחס לאלו שבערים אחרות בפולין, אולם גם התשואה הנלווית להן גבוהה יחסית. מלבד ורשה, גם קראקוב וורוצלב, שתי ערים גדולות נוספות הממוקמות בפולין, נחשבות אטרקטיביות במיוחד להשקעה. בשתיהן ישנה אוכלוסיית סטודנטים גדולה אשר מבטיחה ביקוש קבוע לדירות שכורות, וכמובן חוזים ארוכי טווח בהתאם למשך תכניות הלימוד השונות.

לאור העלייה בביקוש לרכישת נכסי נדל"ן בפולין לצורך השקעה, קיימות היום חברות ישראליות כגון "פולין אינבסט" אשר מתמחות בתחום הנדל"ן בפולין. בין אם אתם מחפשים נדל"ן מסחרי או נדל"ן למגורים, חשוב שתיוועצו בגורמים המקצועיים על מנת שתוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לצורך קבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם – מבחינת מדיניות המיסוי במדינה, התמודדות עם ההליכים הבירוקרטיים ועוד. כמו כן, חברות כאלו יכולות לסייע למשקיעים הישראלים להתגבר על מגבלות המרחק והשפה ולמצוא בקלות, גם ממרחק של כמה שעות טיסה, את הנכס המושלם אשר עונה על כל דרישותיהם. הודות לידע המקצועי שקיים היום בקרב החברות הישראליות שעוסקות בתחום, גם אתם יכולים להיות בעליו של נכס פולני מניב.

 

מעוניין לשמוע על השקעות נדל"ן למגורים בארה"ב? ממליצים להכנס ל-AFFITTO>>> השקעות נדל"ן בארה"ב

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​