fbpx

מיסוי נדל"ן בפולין – איך זה עובד?

מיסוי נדל"ן בפולין – איך זה עובד?

poland-real-estate-tax-law

בשנים האחרונות, לא מעט ישראלים רוכשים נכסי נדל"ן במדינות זרות לצורך השקעה. מדוע לרכוש נכס שנמצא במרחק כמה שעות טיסה מכאן, במקום כזה שנמצא במרחק נסיעה קצרה מהבית? ובכן, מלבד מחירי הנדל"ן הגבוהים בישראל ואחוזי התשואה הנמוכים יחסית שהנכסים מניבים, נראה כי אחת הסיבות הדוחפות את הישראלים להשקיע בנדל"ן בחו"ל היא מדיניות המיסוי הישראלית. על מנת להשקיע בנדל"ן באופן חכם, לא מספיק להתבונן במחירי הנכסים ובשיעורי התשואה; למדיניות המיסוי השפעה משמעותית על הרווח שיפיק בסופו של דבר המשקיע מהנכס שרכש. בישראל, מדיניות המיסוי אינה תמיד מעודדת את המשקיעים, ובסופו של דבר, לעתים היא גורמת להם לחפש את מבוקשם בחו"ל.

 

מדיניות המיסוי הפולנית – ידידותית למשקיעים

אחת המדינות בהן מדיניות המיסוי על עסקאות נדל"ן נחשבת ידידותית למדי מבחינת המשקיעים היא פולין. המדינה המזרח אירופית מצליחה בשנים האחרונות למשוך אליה משקיעים רבים מחוץ למדינה, ובהם גם ישראלים. מאז הצטרפותה לאיחוד האירופי, בפולין חקיקה מתקדמת בכל הנוגע לעסקאות נדל"ן, אשר מגנה על הרוכשים ושומרת על זכויותיהם. מדיניות המיסוי של פולין מתאפיינת, בין השאר, בשיעור מע"מ נמוך למדי ביחס למדינות אחרות על רכישת נכסים – שיעור העומד על 8% בלבד; מס רווח הון הנובע ממכירת הנכס, שעומד על 19% אולם ניתן להמנע ממנו על ידי מכירת הנכס לאחר חמש שנים ומעלה מרכישתו, או על ידי התגוררות בנכס; ומס על דמי השכירות. כמו כן, נהנים המשקיעים הישראלים מהגנה מפני מיסוי כפול מכיוון שישראל ופולין חתומות על אמנת מס.

מלבד מדיניות המיסוי הידידותית, להשקעה דווקא בנדל"ן בפולין יש יתרונות נוספים; בהם למשל העובדה שבפולין, על אף שהיא חלק מהאיחוד האירופי, נעשה עדיין שימוש במטבע המקומי, זלוטי, שערכו נמוך מהיורו וכן מהשקל. בנוסף, הגישה הנוחה לפולין באמצעות טיסות קצרות וזולות למדי שיכולות להגיע אף עד כדי כמה עשרות בודדות של דולרים, בהחלט הופכת את ההשקעה בפולין לנוחה ונגישה יותר, ומקלה על כל העניין.

כמובן, חשוב לציין את הביקוש ההולך וגדל לנכסי נדל"ן בפולין. מבחינת נכסי נדל"ן אשר מיועדים לשימוש מסחרי נרשמת עליה משמעותית בביקוש, ונראה כי בשנים האחרונות יותר ויותר חברות ענק בוחרות להעביר את משרדיהן לפולין. בכל הקשור לנדל"ן למגורים, בשנים האחרונות החלה ממשלת פולין לנקוט פעולות אקטיביות במטרה להגדיל את הביקוש לרכישת דירות בקרב האזרחים הפולנים. הביקוש אכן גדל ומוביל לתשואות גבוהות, בעיקר בערים הגדולות. אם עד לפני מספר שנים שוק הנדל"ן הפולני דשדש ביחס לכלכלה המקומית המשגשגת, כיום ניתן להצביע על עלייה עקבית ומשמעותית במחירי הנכסים, ונראה כי הביקוש יוסיף ויגדל. ורשה – עיר הבירה, ורוצלב, קראקוב, לודז' וערים גדולות נוספות בפולין, הופכות בשנים האחרונות ליעד מבוקש עבור המשקיעים בנדל"ן, אשר מזהים את חלון ההזדמנויות שמאפשר להם כעת לרכוש נכסים במחירים נוחים למדי, עם תשואה ממוצעת גבוהה יחסית.

 

ניהול נכסי נדל"ן בפולין

רכישת נכסי נדל"ן בפולין בהחלט עשויה להיות השקעה משתלמת במיוחד, אולם כמובן שכאשר רוכשים נכס במדינה זרה, יש צורך בגורם מקצועי אשר יגשר על הפערים בידע, בשפה, במרחק וכדומה. חברות ישראליות כמו "פולין אינבסט" מקנות למשקיעים בנכסי נדל"ן בפולין את כל הידע הרלוונטי אודות מדיניות המיסוי המקומית, ההליכים הבירוקרטיים הנדרשים וכדומה. ניתן להיעזר בחברות כאלו גם על מנת למצוא את הנכס המתאים לדרישותיו של המשקיע, וכמובן, לצורך ניהולו השוטף – כך הישראלים מצליחים להשקיע בנכסים בפולין, גם בלי יותר מדי מאמץ.

מחפש השקעות נדל"ן נוספות? ממליצים לך להכנס ל"אנגליה ישראל">>> השקעות נדל"ן באנגליה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​