fbpx

איך הפכה ורשה לאחד מיעדי הנדל"ן החמים באירופה?

איך הפכה ורשה לאחד מיעדי הנדל"ן החמים באירופה?

warsaw-prime-real-estate-location

לאורך העשורים האחרונים העולם מצוי בתהליך גלובליזציה. היום, בלחיצת כפתור אנו יכולים לשוחח עם אנשים שנמצאים בצד השני של העולם, וחשופים למקורות מידע אין סופיים. בין השאר בעקבות תהליכים אלה, בשנים האחרונות ניתן לראות כי יותר ויותר ישראלים רוכשים נכסי נדל"ן להשקעה במדינות זרות. מכיוון שמחירי הנכסים בישראל נחשבים ליקרים והתשואה עליהם נמוכה יחסית, וכן לאור מדיניות המיסוי בישראל אשר אינה בהכרח מעודדת את המשקיעים, הם בוחרים לחפש את מבוקשם במדינות אחרות. היום, זה פשוט יותר מאי פעם.

 

מדוע נדל"ן בפולין מבוקש בקרב משקיעים

מדינה אחת שצוברת יותר ויותר פופולאריות בקרב משקיעים בנדל"ן היא פולין. בעיקר מבחינת הישראלים, פולין אטרקטיבית במיוחד; זאת לאור המרחק הקצר שלה מישראל, הטיסות הזולות, ואמנת המס עליה חתומות שתי המדינות אשר מבטיחה למשקיעים הישראלים הגנה מפני מיסוי כפול. על מנת להבין מדוע נוהרים המשקיעים לטובת נדל"ן בפולין, יש להבין בנוסף גם את התהליכים הכלכליים אשר מתרחשים בה. פולין חווה לאורך השנים האחרונות שגשוג כלכלי משמעותי במגוון תחומים, אולם דווקא בתחום הנדל"ן, לא נראתה עלייה משמעותית. נבנו אמנם דירות חדשות אולם בהיקף מצומצם למדי, ומחירי הנכסים עלו באופן מינורי למדי ביחס למדינה הנמצאת במצב של צמיחה כלכלית.

לפני מספר שנים החליטה הממשלה הפולנית לנקוט פעולות שונות במטרה לעורר את שוק הנדל"ן ולהביא לקידומו. היא עשתה זאת על ידי הגדלת הביקוש לרכישת נכסי נדל"ן בפולין באמצעות הענקת סיוע במשכנתאות והקמת תכניות נוספות. בעקבות התערבותה של ממשלת פולין, בשנים האחרונות נרשמת עלייה משמעותית במחיריהם של נכסי נדל"ן במדינה המזרח אירופית, ונבנות עוד ועוד דירות חדשות לאור הביקוש הגדל. בשל העובדה שממשלת פולין משקיעה רבות בקידום ענף הנדל"ן במדינה, נראה כי נפתח כעת חלון הזדמנויות תחום בזמן לרכישת נכסי נדל"ן בפולין, שכן לעת עתה ניתן לרכוש נכסים במחירים נמוכים יחסית, וליהנות מתשואה גבוהה למדי.

 

ורשה – יעד מרכזי להשקעה

אם כן, משקיעים רבים בוחרים להשקיע את כספם בנכסי נדל"ן בפולין, כאשר נכסים הממוקמים בערים הגדולות, ובראשן ורשה, הבירה, נחשבים למבוקשים במיוחד. בשנים שחלפו מאז תחילת החלת התכניות לקידום ענף הנדל"ן, ניתן לראות עלייה משמעותית ועקבית במחיריהם של נכסי הנדל"ן בערים הגדולות, הן מבחינת שווי הנכסים והן מבחינת שכר הדירה המופק מהם. מכיוון שוורשה נחשבת למרכז תרבותי, היסטורי וחינוכי, צעירים רבים מכל רחבי המדינה מגיעים להתגורר בה, מה שכמובן מעלה את הביקוש בשוק הדירות השכורות. מכיוון שוורשה כל כך אטרקטיבית המחירים בה כמובן יקרים יותר ביחס למחירים של נכסי נדל"ן בערים פולניות אחרות, אולם גם התשואה בה גבוהה יותר. יתרון נוסף הוא שכעיר מרכזית, שטח הבנייה שנותר בוורשה מוגבל, נתון אשר יכול להעיד על המשך עלייה בשנים הבאות.

אם אתם מחפשים את ההשקעה הבאה שלכם, נראה כי נכסי נדל"ן בפולין בהחלט יכולים להוות אפשרות משתלמת ורווחית. לאור הביקוש, חברות ישראליות כמו "פולין אינבסט" מציעות סיוע מקצועי ברכישת נכסים בפולין, על מנת שתוכלו לבצע את העסקה הטובה ביותר עבורכם. באמצעות השירותים של חברות מסוג זה תוכלו להתגבר על המרחק הפיזי ועל מחסום השפה: תקבלו את המידע העדכני ביותר אודות הכלכלה הפולנית, מדיניות המיסוי והנתונים המספריים; תוכלו להיוועץ בחברה על מנת למצוא נכס מתאים אשר עונה על דרישותיכם; להיעזר בגורמים המקצועיים על מנת להתמודד עם הבירוקרטיה, ועוד. עם הסיוע הנכון, גם אתם יכולים להיות בעליהם של נכס מניב בפולין.

 

מעוניין לשמוע על השקעות נדל"ן בארה"ב? ממליצים להכנס ל-AFFITTO>>> השקעות נדל"ן בארה"ב

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​