נדל"ן בלודז'

נדל"ן בלודג' – העיר עם הנדל"ן הכי רותח באירופה?

שוק הנדל"ן בישראל, נחשב עד לא מזמן לשוק חם. הריביות היו נמוכות ואנשים חיפשו אפיקים חדשים להשקעה עם ריביות יותר גבוהות. בתחום הנדל"ן בשנים האחרונות, הפכה השקעת נדל"ן בישראל כמעט לבלתי אפשרית, אלא רק לבעלי ממון. משקיעים החלו לחפש יעדים נוספים להשקעה בנדל"ן, כאשר אחת המדינות הכי מבוקשות היא פולין ובעיקר נדל"ן בלודג'

היום במצב הנוכחי, כאשר העולם הפך לכפר גלובאלי, יש אפשרות במרחק של כמה שעות טיסה להגיע לנדל"ן שאפשר לרכוש אותו היום במחיר נמוך, לקבל תשואה טובה ולהשביח את הנכס ובהתאם גם את המחיר.

פולין היא אחד היעדים הכי מבוקשים בקרב משקיעים. בשנים האחרונות זוכה הכלכלה הפולנית  לעלייה יציבה. הצטרפות המדינה לאיחוד האירופאי, הגדילה את ערכה בעיני משקיעים. בפועל- שוק הנדל"ן עדיין איטי ומציג הזדמנויות נדירות. 

משבר הסאב פריים של שנת 2007 בארה"ב, השפיע על תנאי ההלוואות והמשכנתאות בכל מדינות האיחוד האירופאי. כך נוצרו נכסי נדל"ן בפולין

מה קורה בשוק הנדל"ן בפולין?

החל משנת 2009-2014, החל שוק הנדל"ן בפולין להתעורר. רוב הדירות בפולין נבנו לפני שנת 1989, אבל בשנתיים האחרונות, פועלת הממשלה הפולנית לעורר את שוק הנדל"ן עם פרויקטים חדשים לצעירים והפעלת תוכנית משכנתאות בריבית נמוכה. נראה כי חלים עליה והתעוררות יציבים בשוק הנדל"ן בפולין, וזה הזמן לרכישת נדל"ן בלודג' ובערים נוספות.

במחירי דירות ונכסים בפולין ב-2018 נרשמה עליית מחירים, עם ביקוש גבוה לדיור עקב הצמיחה הכלכלית. יש גם גידול ריאלי בשכר וירידה בשיעור האבטלה.

בערים הגדולות כמו למשל ורשה ולודג', הייתה עלייה של 6.9% ברבעון הראשון של שנת 2018. גם ברבעון האחרון הייתה עלייה במחירי הדיור של 2.7. התשואות גם הן לא נותרו קפואות, מחירי הנכסים עלו וכך גם הן.

הקיפאון המתמשך בשוק הנדל"ן בפולין, מתחיל להפשיר. כמו שכל משקיע נדל"ן יודע, כאשר המחירים מתחילים לעלות, זה הזמן לרכוש נדל"ן. שוק שהמחירים בו נמוכים והוא מראה מגמת התעוררות, בדרך לעליית מחירים. הנוסחה היא פשוטה: מי שקונה היום, מרוויח מחר ובגדול.

עידוד הממשלה הפולנית לרכישת דירות, ייצור את העלייה הצפויה. המצב כרגע הוא מחירים נמוכים, אבל כל זה ישתנה. זה בדיוק כמו שפעם נווה צדק הייתה שווה גרוש וחצי והיום? היסטוריית הנדל"ן בכל מקום בעולם חוזרת.

יתרון נוסף הוא שהמטבע הפולני נשאר הזלוטי, וזאת למרות הצטרפותה של פולין לאיחוד האירופאי. ערכו של המטבע הזה, יותר נמוך מהאירו וגם מהשקל, ולכן הוא מהווה מטבע נוח עובר לסוחר.

נדל"ן בלודג' AIRBNB

רכישת נדל"ן בפולין, נדל"ן בלודג' ובעוד ערים, יש כמה יתרונות מרכזיים. המצב כרגע הוא שמחירי הנדל"ן בה נמוכים יחסית. יש עלייה יציבה לנכסי נדל"ן והזלוטי – המטבע המקומי נמוך אף מהשקל. 

מגוון נכסי הנדל"ן המוצע בפולין מאוד רחב. אפשר למצוא בה היום דירות גם ב-250,000 ₪. השקעה בנדל"ן כזה תניב תשואה בין  ל6-9%. בישראל התשואה מנדל"ן קופאת כל קו ה-6%. בנוסף, עולם המיסוי בפולין סולידרי ומקל. שיעור המע"מ החל על רכישת דירות בפולין עומד על כ-8% בלבד. בנוסף לכל אלה, היותה של פולין חלק מהאיחוד האירופאי, מהווה בסיס משפטי של חקיקה אירופאית החלה על פולין. הסדר המיסוי בין ממשלת פולין לישראל, מונע כפל מס. המיסים בפולין בענף הנדל"ן, הם מהנמוכים בכל מדינות אירופה. כך או כך, פולין הפכה לכוכב בהשקעות נדל"ן גלובאליות. המחירים בה עדיין אטרקטיביים. התערבות הממשלה בפרויקטים של בנייה, לצד התחזקות הכלכלה יעשו למחירי הנדל"ן מה שהם עושים בכל תהליך כזה. המחירים יעלו. המשקיעים שרוכשים היום, הם אלה שירוויחו מחר, וזה ממש לא רחוק.

נדל"ן בלודז'
נדל"ן בלודז'

למה להשקיע בפולין ?מתוך מגזין פורבס

בגלל שבשנים האחרונות שוק הדירות למגורים נהנה משגשוג, עידוד בנייה ומחירי נדל"ן זולים, כדאי לכל משקיע בנדל"ן להתייחס למה שקורה בפולין ולהבין לאן המגמה הזו הולכת. היא הולכת לכיוון של עליית מחירים, אומר מומחה בשוק הנדל"ן בפולין. 

היא מהווה היום מעצמה כלכלית, במקום השישי באירופה, והיא צפויה להוביל את אירופה מבחינה כלכלית בעתיד. דו"ח מקנזי סימן אותה, כמנוע צמיחה מרכזי בגוש האירופאי עד לשנת 2025. כבר ברבע הראשון של שנת 2018 הייתה צמיחה של 5.2% וברבעון האחרון של 2017 צמיחה של 4.9%. זה מעיד על כלכלה יציבה וצמיחה עקבית.

מגזין פורבס ציין באחד המאמרים שלו, כי פולין נחשבת כאחת המדינות עם הצמיחה הכי מהירה באירופה. זה התחיל אומרים יודעי דבר כבר במשבר הסאב פריים. בעוד שמדינות רבות באירופה, קרסו עקב המשבר בארצות הברית, יחסית אליהם הציגה פולין חוסן כלכלי ושמרה על צמיחה חיובית. היום זו מדינה עם כלכלה יציבה ובריאה, ועדיין מחירי הנדל"ן בה, כמו למשל נדל"ן בלודג', הם נמוכים. התשואות על השכרת נכס עומדות על כ-5-8% בשנה ועליית מחירי הנכסים היא בין 4-7% . הדירות הכי מבוקשות בפולין הן בגודל של  45-65 מ"ר. הן מבוקשות בקרב סטודנטים וגם לתיירים. 

תיירים מחפשים דירות  BNB בלודג'

דירות AIRBNB בעולם, הן בעדיפות גבוהה מצד תיירים בכל העולם. הן יותר זולות משהייה בבתי מלון. פעמים רבות הן נמצאות ממש בלב הערים הגדולות, מה שמאפשר לתיירים להסתובב במקומות האורבניים המעניינים. הביקוש הזה הגיע גם לפולין, גם ללודג', בה היום משקיעים זריזים רוכשים דירות במחירים נמוכים. עם כ-20 מיליון תיירים צפויים בשנת 2020, שום דירה בפולין לא נשארת ריקה. בשנת 2016 עמד מספר התיירים בפולין על 17.46 מיליון. יש אנשים שמגיעים לטייל והם לא דווקא אוהבי כפרים ונוף טבעי. הם באים בגלל מוזיאונים, אדריכלות ואלה בדרך כלל נמצאים בערים הגדולות. זו הסיבה שיש ביקוש לדירות להשכרה מצד התיירים ולא רק בפולין אלא בכל אירופה וגם בישראל. בעונת התיירות קשה למצוא חדר אחד ריק בכל פולין. נדל"ן בלודג' להשכרה לתיירים מבוקש מאוד גם.

יתרונות רכישת נדל"ן בלודג' ובפולין בכלל

לפולין יש יתרונות רבים, אשר הופכים אותה לרכישה נכונה של נדל"ן. נדל"ן בלודג' או בכל מקום אחר נמצא היום במחירים כדאיים. בכסף הזה בישראל אין שום אפשרות לבצע שום עסקת נדל"ן, אפילו לא בפריפריה.

נקודת ההנחה של כל משקיע, צריכה להיות מה אני יכול לעשות בהון שיש לי, ובאיזה אפיק אקבל את התשואה והביטחון הכי גדול. השקעה בנדל"ן הפכה בשנים האחרונות להשקעה מרכזית וכדאית. לפיכך אם מדובר על פולין, במרחק של 4 שעות טיסה יכול כל משקיע ישראלי היום, לייצר לעצמו רווח נאה ומידי. זה קורה רק עכשיו. חייבים להזדרז.

אלה היתרונות הגלומים ברכישת נדל"ן בלודג':

* אמנת מס למניעת כפל מס בין ישראל לפולין. 

* רישום הנכס בטאבו.

* אין תשלום של מס רכישה.

*  פולין הנה מעצמה כלכלית מובילה היום באיחוד האירופאי.

* מחירי הנדל"ן בה נמוכים, ביחס לשאר הנכסים באירופה.

* עלייה רציפה ועקבית לנדל"ן.

* מיסוי נוח, אף יותר מארה"ב.

* שימוש במטבע זלוטי, ערכו נמוך מהאירו וגם מהשקל.

* פולין הנה היום בית הסטרטאפ של אירופה.

* התחזקות כלכלית ויציבה במשך שנים.

* ביקוש גבוה לדירות AIRBNB.

* פולין הנה יעד תיירות מבוקש מאוד.

* הגירה חיובית.

פולין INVEST - בית ההשקעות לנדל"ן בפולין המוביל בישראל

מעוניין להכנס לקבוצת ההשקעות שלנו? תשאיר פרטים וניצור עמך קשר: